Chapman Taylor je oceněná praxe globálních architektů a projektantů, známá pro navrhování míst a budov, která je nejen kreativní, ale i úspěšná. Praxe byla založena v roce 1959 a nyní má dlouhodobé vztahy s mnoha světovými vývojáři, dodavately, poradci, investory a značkami. Klienti těží z široké škály jejich sdružených znalostí a tvůrčích zkušeností v 18 designových studiích v Asii, Evropě a Středním východě. Také mají zkušenosti s prací ve více než 90 zemích po celém světě. Se specializací na rezidenční, maloobchodní, volnočasové, pohostinské a kancelářské prostory, při kterých jsou schopni své znalosti kombinovat do živého prostředí, které si lidé mohou užívat. Jejich práce získala více než 200 ocenění za globální design.

 

Retail:

 

Jejich praxe má prokazatenou zkušenost jako jeden z hlavních světových designérů obchodních prostor, od hlavních regionálních středisek, specializovaných nákupních středisek, integrovaných městských center a jednotlivých obchodních jednotek. Cílem společnosti Chapman Taylor je být inovativní, praktický a vždy překonávat očekávání svých klientů, maloobchodníků a jejich zákazníků.

 

  • Vítězové mnoha designových ocenění za retail projekty, včetně více než 80 ocenění a vyznamenání od Rady Mezinárodních Nákupních Center a přidružené národní organizace.

 

  • International Retail & Leisure Designer za rok 2016 - časopis RLI.

 

  • Podíleli se na více než 20 milionů m² retail projektých návrhů.

 

Poslední klíčové projekty:

 

2017

o   Madrid Rio 2, Španělsko
(Největší nákupní centrum v Madridu)

o   Mega Silkway, Astana, Kazakchstán
(Část World Expo 2017 - největší nákupní a zábavní centrum ve střední Asie)

 

2016

o   Jiangnan Globální Přístav Changzhou, Čína
(Největší komerční centrum, které bylo otevřeno v roce 2016 s rozlohou 500,000m²)

o   Nákupní centrum Qatar, Doha, Katar
(Největší nákupní centrum v centru Katar s rozlohou 500,000m² a s první rezidenční divadelní skupinou, která má  50 umělců a podpůrný personál)

o   Ganjlik nákupní centrum, Baku, Ázerbajdžán
(Největší nákupní centrum v Ázerbajdžánu)

 

2015

o   Globální Přístav Shanghai, Čína
(Největší přístav se smíšeným využití v Šanghaji.  Vítěz International Property Awards 2014/2015 a Best Retail Architectural in the World)

 

2014

o   Trinity Leeds, Velká Británie
(Vítěz  ICSC ‘Best of the Best’ Shopping Centre in the World)

 

Od sedmdesátých let se společnost Chapman Taylor stala součástí vývoje modelů nákupních center po celém světě a byla architektem pro některé z nejúspěšnějších a nejmodernějších projektů:

 

  •         Trafford Center, Manchester, Velká Británie
  •         Madrid Xanadu, Španělsko
  •         Fórum Istanbul, Turecko
  •         Cabot Circus, Bristol, Velká Británie
  •         Val d'Europe, Paříž, Francie
  •         Terminál 5, letiště Heathrow, UK

 

Chapman Taylor pokračuje ve vývoji nákupního prostředí s novými návrhy "na desce" v Evropě, Asii, Středním východě a Latinské Americe.